E-TİCARET DANIŞMANLIĞI

İşinizi dijitale taşımak için kaybedecek vaktiniz yok. Bugün bütün rakipleriniz dijital kimliklerini güçlendiriyor. Yarının dünyasında dijital itibarınız işletmenizin en güçlü varlıkları arasında yer alacak. Peki siz yarının dünyasına hazır mısınız?

Future Searches olarak 10 yılı aşkın deneyimimiz ile sizi e-ticarette başarıya ulaştırmak ve kazancınızı artırmak için A’dan Z’ye E-ticaret danışmanlığı hizmeti veriyoruz.

E-TİCARET DANIŞMANLIK HİZMETİNE NELER DAHİLDİR?

E-ticaret danışmanlık hizmetimize e-ticaret sitesi kurulumu, e-ticaret pazar yerlerinde (AmazonEbayN11HepsiburadaGittigidiyor vb.) markanız adına sanal dükkan kurulumu, tüm entegrasyonların yapılması, hem web siteniz hem diğer pazar yerleri için gerekli yasal belgeler ve düzenlemelerin hazırlanması gibi e-ticaret için ihtiyaç duyduğunuz tüm danışmanlık ve yönetim hizmetleri dahildir. İhtiyaç duyduğunuz hizmetler öncelik analiziniz yapılarak ortaya konulur ve birlikte oluşturduğumuz yol haritamız ile e-ticarette sizi başarıya ulaştıracak işbirliğimiz başlar.

E-TİCARET SİTESİ KURMAK İÇİN GEREKLİ İÇERİKLER NASIL HAZIRLANIR?

Web sitenizin SEO uyumlu kurulumu sırasında kurulum için gerekli olan dijital envanterinizi içeren XML dosyanız yoksa oluşturulması, gerekli görsel ve yazılı içeriklerin oluşturulması ve optimizasyonu, yasal gereklilikler kapsamında sahip olmanız gereken içerik ve bildirimlerin elde edilmesi, satışlarınızı artırmaya ve müşteri davranışını etkilemeye yönelik görsel ve yazılı içeriklerin tasarlanması gibi hizmetlerin tamamı tarafımızdan verilmektedir. İhtiyaç analiziniz ile yol haritamızı belirledikten sonra işbirliği içerisinde tüm içerikleriniz ister tarafımızdan isterseniz ise bizim danışmanlığımız altında sizin tarafınızdan oluşturulmaktadır.

E-TİCARET SİTESİ İÇİN SEO ŞART MIDIR?

Kâr etmek istiyorsanız, evet. Herhangi bir e-ticaret sitesinin kurulumu birkaç dakika içerisinde mümkündür. Ancak hiç kimsenin görmediği bir web sitesi ne kadar hızlı ve özenli kurulursa kurulsun internet çöplüğü denilen gözden uzak yerlerde kalmaktan ve atıl bir yatırım olmaktan öteye gidemez.
E-ticaret sitesi kurulumunda hedef kitlenizin davranış analizinin yapılmasından ürün ve hizmetlerinizin hedef kitlenizin karşısına ihtiyaç duyulduğu anda çıkarılabilmesine kadar tüm optimizasyonlar başarı yolunda önemli adımlardır. Satış eyleminin etkilendiği faktörler arasında yalnızca ürün gamınız değil e-ticaret sitenizin teknik alt yapısından dijital kimliğinizin diğer bileşenlerine kadar onlarca faktör olduğu unutulmamalıdır. Domain gücünüze olumsuz yansıyacak hiçbir yanlış uygulamaya fırsat tanımamak hızla hedef anahtar kelimelerinizde hedef pozisyonlara yükselmenizi ve yatırımınızdan kâr elde etmenizi sağlar.

Future Searches olarak hız optimizasyonundan veri güvenlik optimizasyonuna, içerik optimizasyonundan marka tanınırlığına kadar bütünleşik bir yönetim anlayışı altında çalışıyor ve e-ticaret sitenizden en kısa sürede gelir elde etmenizi hedefliyoruz.

HER E-TİCARET SİTESİ GÜVENLİ MİDİR?

Fiziki işletmelerdeki alarm, kepenk, kaplama gibi güvenlik sistemleri gibi e-ticaret sitesinin de olmazsa olmaz güvenlik optimizasyonu işlemleri vardır. E-ticaret siteniz fiziki işletmenizden farklı olarak sizi ziyaret eden her kullanıcının belli başlı bilgilerini barındıran, sizden alışveriş yapan tüm müşterilerinizin önemli bilgileri ile finansal aracılar arasında köprü pozisyonunda bulunan bir alandır. Tabiri caizse e-ticaret sitenizde yalnızca mal ve hizmet güvenliğiniz değil güvenlik kameralarınızın kayıtları ve yazar kasanızın kayıtları da risk altındadır. Bu nedenle e-ticaret sitesinin kesinlikle bir uzman tarafından kurulması gerekir ve maalesef her e-ticaret sitesi güvenli değildir.

E-TİCARET SİTESİ GÜVENLİĞİ NASIL SAĞLANIR?

Gelecekte istenmeyen durumlar ve yasal uyuşmazlıklar yaşamamak için e-ticaret sitenizi en güvenli sistemlerle inşa etmeniz ve güçlü bir altyapıya sahip olmanız gerekir. Web sitenizin kodlarından dosya sistemine kadar kötü amaçlı saldırılara kapalı bir yapıya sahip olması güvenliği sağlamada ilk adımdır. Ödeme sistemlerinin entegrasyonundan gerekli veri transferi şifrelemelerine, web sitenize erişimi olan tüm kullanıcıların izinlerinin sınırlandırılmasından anonim görünümlere kadar ileri düzey güvenlik optimizasyonları da e-ticaret siteniz için olmazsa olmazdır.

Future Searches olarak işletmenizi kötü amaçlı saldırıların tümünden koruyacak en güçlü siber güvenlik sistemlerinin kullanımına öncelik veriyor ve e-ticaret sitenizin güvenliğinden ödün vermemenizi sağlıyoruz.

E-TİCARETTE HUKUKİ DANIŞMANLIK GEREKİR Mİ?

Başarılı bir e-ticaret sitesi güçlü bir teknik altyapının yanında güçlü bir hukuki altyapı gerektirir. Müşterileriniz web sitenizi ziyaret ettiği andan itibaren müşterilerinize karşı olan sorumluluğunuz kişisel verileri koruma ilkeleri kapsamında başlar ve satış sonrası süreçte dahi yasal süreler kapsamında sorumluluğunuz devam eder.
Başarılı ve ihtiyatlı bir e-ticaret sitesi kurulumu faaliyet gösterdiğiniz sektöre göre özelleşen belli yasal belgelerin, duyuruların ve bildirimlerin Türk Ticaret Kanunu, Gümrük Mevzuatı ya da Kişisel Verilerin Koruması Kanunu gibi ilgili yasal mevzuatlara uygun olarak hazırlanmasını gerektirir.

Future Searches olarak sektörünüz ve iş hacminiz ne olursa olsun e-ticarette hukuki danışmanlığa ihtiyaç duyabileceğinizi biliyor ve e-ticaret danışmanlığımızı alanında uzman hukuk danışmanımız ile işbirliği içerisinde gerçekleştiriyoruz.

E-TİCARET SİTESİ AÇMADAN E-TİCARET YAPABİLİR MİYİM?

Evet. Şirket kurmaksızın e-ticaret yapabileceğiniz, belli bir gelir sınırı ve üretim modeli şartına bağlı e-ticaret modeli bulunmaktadır. Böyle bir model ile satış yapmak için sosyal medya kanallarını kullanabilir (Instagram, Facebook vb.) ya da bireysel satış yapabileceğiniz sanal pazar yerlerinde belli ödeme sistemlerinden yararlanarak satış yapabilirsiniz.

Future Searches olarak şirket kurmaksızın satış yapmak istemeniz halinde yasal olarak bağlı olduğunuz sorumluluklar konusundaki danışmanlıktan ödeme sistemlerinin entegrasyonuna kadar tüm süreçlerde yanınızda yer alıyoruz.

E-TİCARET YÖNETİMİ EĞİTİMİ NEDİR?

A’dan Z’ye kurulumunu yaptığımız e-ticaret sitenizin etkin bir işleyişe sahip olması için karşılıklı işbirliği ile çalışmanın ve işinize hakim olmanızı sağlamanın önemini biliyoruz. Bu nedenle e-ticaret sitenizi kurup bir kenara çekilmiyoruz. İhtiyaç duymanız halinde stok takibinden satış koordinasyonuna kadar her türlü konuda size yönetim eğitimi desteği veriyor ve gerek duyduğunuz tüm teknik eğitimleri planlayarak kendi işinizi dijitalde yönetebilmenizi sağlıyoruz.

E-TİCARET SİTELERİNDE NASIL MAĞAZA AÇILIR?

E-ticarete başlamak istiyor ancak kendi web siteniz yerine hali hazırda var olan pazar yerlerinde sanal mağaza kurmak istiyor olabilirsiniz. Sanal mağaza kurulumu sırasında entegrasyondan ürün yönetimine pek çok alanda uzman desteği almanız gerekir. Pazar yeri platformlarına giriş sırasında ihtiyaç duyduğunuz tüm danışmanlık hizmetleri için Future Searches olarak yanınızdayız.
Pazar yerlerinin satıcı iş ortaklığı sözleşmelerinden ürün entegrasyonuna, xml ürün yüklenmesinden envanterinizin xml formatına dönüşümüne kadar sizinle birlikte hareket ederek en kısa sürede mağazanızın aktif satışa başlamasını sağlıyoruz. Farklı pazar yerleri komisyon oranları ve lojistik şartları konusunda danışmanlık vererek fiyat politikanızın oluşmasına destek oluyoruz. Satışa sunduğumuz ürünlerde SEO uyumlu sanal mağaza kurulumu gerçekleştirerek ürünlerinizin kullanıcı ile buluşmasına yardımcı oluyoruz. Sanal mağaza ile e-ticaret konusundaki tüm hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

NEDEN E-TİCARET DANIŞMANLIĞINDA ÇOK İYİYİZ?

Future Searches olarak 10 yılı aşkın süredir faaliyet gösterdiğimiz dijital pazarlama sektöründe emlaktan gıda pazarlamasına butikten mobilyaya birden çok sektörde pek çok başarılı e-ticaret sitesine imza attık. Yerel işletmeden ihracat-ithalat faaliyetlerine kadar her türlü ölçekte işletme ile çalışmanın bize kazandırdığı tecrübe ile sektörünüzün ihtiyaçlarını yakından tanıyor ve sizi en düşük maliyetle en yüksek kârlılığa ulaştıracak yolu biliyoruz.

E-ticaret sitenizin kurulum aşamasından itibaren SEO uyumlu inşasını, hız, güvenlik ve içerik optimizasyonunu yapıyor, sektör analizlerinden anahtar kelime çalışmalarına, hukuki danışmanlıktan hizmet sonrası sürdürülebilirlik eğitimlerine kadar A’dan Z’ye danışmanlık hizmetimiz ile sizi rakiplerinizin önüne taşıyoruz.

Siz de başarı hikayelerimiz arasında yer almak istiyorsanız işinizi dijitale taşımak veya var olan e-ticaret sitenizin satış hacmini artırıp sizi rakiplerinizin önüne geçirecek çözümlere ulaşmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.