SEO – ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

SEO Nedir?

SEO, Arama motorlarında en üst sıralarda çıkmanız için yapılan site içi ve site dışı çalışmalara denir. Türkçe adıyla arama motoru optimizasyonu uçsuz bucaksız internet evreninde size ulaşmasını istediğiniz potansiyel müşterileriniz arama motorlarında (GoogleYahooBingYandex…) sizin sunduğunuz ürünleri ya da hizmetleri aradıkları sırada karşılarına çıkmanızı sağlayan bir takım site içi ve site dışı çalışmaların bütününe denir.
Arama motoru optimizasyonu, arama motorlarında hizmetleriniz ya da ürünleriniz arandığında web sitenizin en üst sıralarda çıkmasını sağlayan bir dijital pazarlama hizmetidir. Siteniz arama sonuçlarında ne kadar üst sırada çıkarsa kullanıcıların web sitenize tıklama oranı ve buna bağlı olarak web siteniz aracılığıyla gelir elde etme oranınız o derece artar. Kalabalık bir caddede 7/24 açık, gösterişli bir dükkan sahibi olmak gibi; arama motoru optimizasyonu aracılığıyla siz de internet ortamında rakiplerinizin önüne geçip en ulaşılabilir, en dikkat çekici online dükkanınızla müşterilerinizin karşısına çıkarsınız.

Local SEO (Bölgesel SEO, Yerel SEO) Nedir?

Local SEO, bir web sitesinin hizmet verdiği coğrafik bölgeden yapılan arama motoru arama sonuçlarında o web sitesinin en üst sıralara taşınma işlemine denir. Belli bir coğrafi bölgeye özgü olan arama sonuçlarında en üst sırada çıkmak ve çıktıktan sonra bunu korumak ancak doğru planlanmış local SEO stratejisiyle mümkündür.

SEO Hizmeti Fiyatı Nedir?

SEO hizmeti fiyatı çoğu zaman sabit değildir. Çalışılan web sitesinin ölçeği, sektörel rekabet durumu, alınan hizmetin tek ya da çok dilli olması gibi pek çok faktörden ötürü kişiye – işletmeye özel bir hizmettir. Bu sebeple standart bir SEO fiyat politikası uygulamak çoğu kez mümkün hatta adil değildir. Sitemizde SEO fiyatı sayfamızda yer alan SEO paketlerimizin ücretleri bu paketlerin taban fiyatıdır. Her işletme için son fiyat proje bazlı özel olarak hesaplanır. Lütfen size özel fiyat çalışması yapmamız için bizimle hemen iletişime geçiniz.

SEO Çalışmalarını Kim Gerçekleştirir?

SEO çalışmalarını konusunda uzman ve deneyimli SEO uzmanları gerçekleştirir. SEO ile beraber web sitesi kurulumu hizmeti alan müşterilerimizin gerek site içi gerek site dışı arama motoru optimizasyonu çalışmalarını bizzat kendimiz gerçekleştirmekteyiz. Sadece SEO hizmeti talep eden müşterilerimize ise, arama motoru optimizasyonu anlamında sitelerinde yapmaları gereken görevleri haftalık raporlar halinde gönderiyoruz. Arzu ederseniz ekstra hizmet bedeli ödeyerek site içi arama motoru optimizasyonu uygulamalarınızı A’dan Z’ye bize bırakabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu Çalışmaları Ne Kadar Sürede Etki Gösterir?

Arama Motoru Optimizasyonu, ihtiyacınıza göre web siteniz üzerinde çalışmaya başlamamızdan itibaren 3 hafta içerisinde ilk etkilerini gösterir. Rekabetin düşük olduğu sektörlerde arama motoru optimizasyonu başarısı daha hızlı kazanılırken; yüksek rekabetli sektörlerde biraz daha zaman alabilir. Ortalama olarak 3 aydan sonra belirgin olarak site ziyaretçi trafiği yükselir. Arama motoru optimizasyonu kampanyanızın başarısı ve kalıcılığı için kampanya sürenizi uzun tutmanızı öneririz.

SEO’nun Etkisi Ne Kadar Sürer?

SEO’nun etkisi çalışılan sektördeki rekabet oranına ve elbette yapılan işin kalitesine göre çeşitlilik gösterir. SEO’yu diğer dijital pazarlama araçlarından daha üstün kılan en önemli özelliklerinden birisi çalışmaların sonuçlarının uzun vadeli olmasıdır. İlk aylarda belli bir yere geldikten sonra çalışmalara ara vermeniz durumunda etkisi bir kaç ay hatta rekabete göre bir kaç yıl bile sürebilir. Bu yüzden hep tekrarladığımız gibi arama motoru optimizasyonuna ayıracağınız bütçe işletmeniz için bir masraftan ziyade gün be gün faydasını göreceğiniz, çok değerli bir yatırımdır.

Arama Motoru Optimizasyonu İşletmem İçin Vazgeçilmez Midir?

Evet, vazgeçilmezdir. Günümüz tüketicileri hızlı yaşıyor, çok sık alışveriş yapıyor. Alışveriş yaparken zamandan ve mekandan bağımsız hareket etmeyi seviyor. İşletmeler ayakta kalabilmek için teknolojiye ve beraberinde getirdiği değişimlere ayak uydurmak zorundalar. Bugün siz online kimliğinize gereken yatırımı yapmazsanız yarın rakiplerinizin hatta rakibiniz olabileceğini dahi düşünmediğiniz yeni ve küçük işletmelerin gerisinde kalırsınız. İnternetteki itibarınız offline başarılarınızından ziyade online çalışmayla kurulur. Biz bu aşamada A’dan Z’ye size yardım edeceğiz. Konuyu açıklayalım derken soruya cevap vermeyi unuttuk sanmayın. Cevabımız; Arama motoru optimizasyonu günümüzde rakiplerinin önüne geçip büyümek isteyen her işletme için vazgeçilmezdir.

Ne Kadar Süre Arama Motoru Optimizasyonu Hizmeti Alınmalıdır?

Arama motoru optimizasyonu hizmeti en az 6 aylık bir çalışma olarak planlanır. Olumlu etkileri çalışmaya başlamamızın ardından ortalama 3 ay içinde görülür. Sektörel rekabete göre değişkenlik gösterse de; çoğu müşterimiz arama motoru optimizasyonu sonrası yarattığımız değerin sürekliliği ve rakiplerinin gerisine düşmek istemedikleri için bizimle çalışmaya aralıksız devam etmektedirler.

SEO’nun Google Ads’den (Google Reklam, Adwords) Farkı Nedir?

SEO’nun Google Ads’den farkları şöyle sıralanabilir:
SEO ile web sitenizin arama motorlarında kalıcı olarak yer edinmesi, sıralamalarda üst sıralara taşınması için aylık belli bir arama motoru optimizasyonu çalışması hizmet bedeli ödersiniz. Çalışmalar sonucu web siteniz arama motorlarının ilkelerine uygun hale getirilir ve siteniz online itibarına kavuşur. Belli bir süre arama motoru optimizasyonu hizmeti aldıktan sonra hizmet almaya ara verseniz bile sağlanan online itibar sayesinde siteniz uzun süre arama motorlarındaki sıralamalarda aynı şekilde görülmeye devam edecektir. Bu nedenle SEO istisnasız günümüzde işletmeniz için yatırım yapacağınız en faydalı dijital pazarlama aracıdır.
Google Ads (eski adıyla Adwords), seçtiğimiz anahtar kelimelerle Google’da arama yapan potansiyel müşterilerinize reklamlarınızı gösterir. Google Ads için ayırdığınız bütçeniz herhangi biri reklamınıza tıkladığı anda tıklama ücreti kadar harcanır. Google Ads son derece ölçülebilir, hedefi 12’den vuran bir diğer dijital pazarlama aracıdır. Ancak SEO’dan farklı olarak Google Ads’de reklam kampanyanız süresince arama motorlarında sponsorlu bağlantı olarak görünür olursunuz. Kampanyayı durdurduğunuz dakikadan itibaren görünürlüğünüz kaybolur.

SEO Hizmeti mi Google Ads Hizmeti mi Almalıyım?

Eğer arama motorlarında anında görünür olmak istiyorsanız ve kalıcılık sizin için önemli değilse Google Ads dilediğiniz anahtar kelimelerde anında potansiyel müşterileriniz ile buluşmanızı sağlar.
Web ortamında kalıcı, uzun vadeli başarı hedefliyorsanız mutlaka SEO hizmeti almalısınız. SEO hizmeti, Google Ads gibi anında cevap vermez ancak sonuçları kalıcı olur. En doğru karar SEO hizmeti başladığınızda ek olarak Google Ads kampanyası da almanız olacaktır. Böylece SEO ile bir taraftan online varlığınız oluşturulurken bir yandan da Google Ads sayesinde hemen müşterilerinizle buluşursunuz.

Arama Motoru Optimizasyonu Siteme Zarar Verir mi?

Doğru kişilerle çalışırsanız; hayır, zarar vermez. Arama Motoru Optimizasyonu hizmeti mutlaka bu işi etik kurallar çerçevesinde gerçekleştiren, organik çalışmalar yapan, özgün içerik hazırlayan, arama motorlarının prensiplerini bilen ve bu prensipleri esas alarak hizmet veren uzmanlardan alınmalıdır. Merdiven altı tekniklerle ucuz fiyat verip müşteri çeken, spam, hacklink, bad link, kopya içerik, kalitesiz sitelerden alınan linkler ile derme çatma SEO hizmeti verdiklerini iddia eden kişiler web sitenize fayda değil kalıcı zarar verir.

Farklı Dillerde SEO Hizmeti Aynı Anda Alınabilir mi?

Evet, web sitenizin içeriği hangi dillerde ise o dillere özel SEO çalışması gerçekleştirilir. Future Searches olarak şu an için sadece Türkçe ve İngilizce dillerinde SEO hizmeti vermekteyiz.

Neden Bizimle Çalışmalısınız?

Çünkü 2009 senesinden bu güne gerek Türkiye’de gerek İngiltere’de başarılı pek çok SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), Google Ads (Adwords), Sosyal Medya Yönetimiİçerik Pazarlaması kampanyasına imza attık.
Doğal olmayan arama motoru optimizasyonu tekniklerini asla kullanmıyoruz. Tamamen doğal, manuel, otomatikleşmemiş ve spam içermeyen tekniklerle SEO hizmeti veriyoruz.
Biz, büyük ve hantal dijital ajansların aksine butik ve 7/24 ulaşılabilir bir hizmet anlayışı sunuyoruz.
Müşterilerimize asla 1. sayfa sözü vermiyoruz ancak doğru stratejilerle hepsini 1. sayfaya taşıyoruz. Müşterilerimizle hem yüz yüze hem telefon, web aracılığıyla sürekli bilgi alışverişi sağlıyoruz.
Aynı sektörde ve aynı lokasyonda hizmet veren, birbirinin yakın rakibi konumunda olan birden fazla müşteri ile aynı anda çalışmıyoruz.
Yaşam boyu öğrenmeye inanıyoruz. Tüm dünyada sektörel yenilikleri takip edip iş planlarımızı, yapış şekillerimizi sürekli revize ediyoruz.
Çok çalışarak başarıyı, başarı ile de müşteri sadakatini kazanıyoruz. Günün sonunda mutlu müşterilerimizle kalıcı dostluklar kuruyoruz.
Yani kısaca dünya standartlarında ve samimi SEO hizmeti sunuyoruz.

SEO Hizmetini Nasıl Alabilirim?

Arama motoru optimizasyonu (SEO) hizmet talepleriniz için lütfen bizi +90 544 975 0544 numaralı telefonumuzdan hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında arayınız ya da [email protected] adresimizden bize talebinizi iletiniz.

SEO hizmetlerimizi, Ankara başta olmak üzere İstanbul, İzmir, Antalya, Muğla, Bursa gibi Türkiye’nin her ilinden talep edebilirsiniz. 

Ankara SEO talepleriniz için arayın, hemen yüz yüze görüşelim.

İstanbul, İzmir, Bursa ve diğer illerden talepleriniz için arayın, ister hemen Skype üzerinden görüşelim, ister ileri bir tarihte yüz yüze görüşmek üzere randevu oluşturalım.